Szidi Tobias si z recenze Jiřího Černého udělala talisman. Tobogan jí splnil sen se s Černým potkat

11. duben 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Szidi Tobias

On jí označil za objev současné muziky, ona si z jeho recenze udělala talisman pro štěstí. Osobně se ale ještě nikdy nesetkali.

„Je to člověk, kterého si nesmírně vážím. Před 15 lety napsal recenzi na moji první desku a ta byla tak úžasná, že jsem ji nosila stále s sebou a všem ji ukazovala. Ještě nikdy jsem ale neměla možnost se s ním vidět osobně,“ svěřila se posluchačům Toboganu Szidi Tobias.

Vytoužené setkání s hudebním publicistou Jiřím Černým, který ovlinil její kariéru, ale nebylo jediným překvapujícím setkáním. Dalším hostem totiž byla herečka Ivana Chýlková. Ta před lety Szidi objevila a také seznámil s textařem Michalem Horáčkem.

Sestřenice z Ukrajiny

„S Ivankou se známe už asi 17 let. Bylo to při natáčení filmu Díky za každé nové ráno,“ prozradila zpěvačka. Szidi v něm tehdy hrála Ivaninu ukrajinskou sestřenici, která přijede do Prahy na prázdniny.

„Sešly jsme se v maskérně. Szidi mě vehementně přesvědčovala, že mě zná z filmu Kopytem sem, kopytem tam, ve kterém jsem ale vůbec nehrála,“ zavzpomínala na první setkání Ivana Chýlková.

Krátce na to trávily léto v Baňské Štiavnici, kde točily film Vášnivý bozk. Staly se z nich velké kamarádky. „Dalo by se říct, že jsme začínaly jako sestřenice a dnes jsou z nás téměř sestry,“ dodala Chýlková.

Setkání po letech

„Někdy potkáte někoho, s kým vám sice je hezky, ale zapomenete na něj. My jsme se s Ivankou nějakou dobu neviděly, ale pak to mezi námi bylo velmi intenzivní,“ doplnila Szidi.

Záznamy ostatních Toboganů najdete v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?