Sv. Václav, nebo sv. Václav?
Jaké písmeno píšeme, jde-li o označení světce?
Otázka:
Dobrý den,
dovolím se zeptat.
Velké vs. malé písmeno. Co je správně napsané?
- sv. Václav, nebo Sv. Václav
- katedrála svatého Václava, nebo katedrála Svatého Václava
Děkuji za zodpovězení.
Myšková, Olomouc
Odpověď:
Jde-li o označení světce, správné je psaní s malým písmenem: sv. Václav.
V druhém případě je správné psaní katedrála svatého Václava.
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.