Strom u pískoviště

2. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Strom u pískoviště

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Původní pohádkový seriál o putování mezi kořeny kouzelného stromu. Co se mezi nimi skrývá a jaká dobrodružství a překvapení tam na Lucku a Filipa čekají?

Čte: Ivan Řezáč
Napsala: Michaela Vetešková
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Vlado Rusko
Natočeno: 2017

Děti na pískovišti

Vítejte na tajemném dětském hřišti, ze kterého mizí hračky! Nejdřív to byla červená bábovička, pak žlutý člun a nakonec modrý bagr. Kam se hračky poděly? Najdou je žáci 3. C Filip a Lucie?

Děti v podzemí

Už jste někdy slyšeli o tom, aby pískoviště polykalo hračky, a dokonce i děti? Lucku a jejího spolužáka Filipa stáhnul písečný vír do hlubin tajemného světa! Kde se děti ocitly? Budou s nimi kořeny kouzelného stromu mluvit?

Děti a mluvící kořeny

Nechte se zavést na dětské hřiště, které na první pohled vypadá jako kterékoli jiné. Jsou na něm houpačky, vysoká lípa a také pískoviště. To se chová ale velmi podezřele! Polyká hračky a jako dvě maliny sluplo i Lucii s Filipem! Dvě malé děti jsou nyní v ponurém temném podzemí a spí. Proč je pískoviště stáhlo dolů?

Děti a bláto

Lucie se se svým spolužákem Filipem ocitla v podzemí mezi kořeny kouzelné lípy. Kolem nich je nejen hlína, bláto a spousta kamínků, ale také věci, kterédo země rozhodně nepatří: papíry od bonbónů, obaly od žvýkaček, dokonce baterie z autíček na ovládání! Podaří se jim půdu pod stromem i pískovištěm vyčistit a ztracené hračky vrátit dětem?

Děti a lípa

Pamatujete si na Lucii a Filipa, kteří jako po toboganu sjeli mezi kořeny statné lípy a zjistili, že v podzemí leží spousta papírků, obalů, víček od plastových lahví a sáčků? Nyní se tito dva spolužáci snaží půdu vyčistit. Jde jim to pěkně od ruky, když tu se najednou začnou škádlit a poté skoro hádat! Usmíří se nakonec? Zvládnou dokončit to, co začali?

Děti a kůra stromu

Hajaja vás zavede do tajemných hlubin mohutné lípy, která roste kousek od pískoviště na dětském hřišti. Jak už asi víte, jsou tam dvě děti, žáci 3. C. Filip a jeho spolužačka Lucie, kteří se rozhodli vyčistit zem od nepořádku.Sebrali spoustu nepořádku a teď přemýšlejí, jak jej dostat ven. Pomůže jim lípa? Jak děti obměkčí kůru?

Strom u pískoviště

Naposledy se vrátíme na dětské hřiště, kde se nachází velmi zvláštní pískoviště. Spolklo hračky, a dokonce i žáky 3. C., Lucii a Filipa. Ti se nyní konečně vracejí nahoru. Podařilo se jim hračky najít? Kdo bude mít radost z bábovičky a kdo z bagru?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...