O pořadu Stříbrný vítr

Empatie, hloubka, poutavost i dojetí… Jitka Novotná zpovídá zajímavé ženy a zajímavé muže.

Pozoruhodné osobnosti se ohlížejí za svým dosavadním životem. Moderátorka Jitka Novotná vám zprostředkuje barvitost i úskalí jejich profesí, v citlivých průhledech do soukromí rozkryje jejich lidské kvality a mnohdy také nevídaně křehká témata. Některé rozhovory dostaly v roce 2017, resp. v roce 2020 i knižní podobu.

Inspirujte se myšlenkami, postřehy, zkušenostmi pozoruhodných osobností, poznejte jejich přání, radosti i pochybnosti. Možná k vám skrze jejich vyprávění dolehne šelest stříbrného větru jako ohlas voňavého, bezelstného a především idealistického mládí.

Připravují:
Jitka Novotná (moderátorka) 

Historie:
Stříbrný vítr poprvé vstoupil do éteru v únoru 2010. V současném pojetí ho Dvojka vysílá od září 2018.

Pořad připravují

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Láska za lásku

  Cyklus vyprávění, příběhů, rozjímání a hudby českého malíře Jiřího Anderleho. Za asistence milovaného nevyzpytatelného papouška Žandy.

 • Rozpravy Milana Heina

  Zábavný pořad s ukázkami rozhlasových inscenací a písněmi – veřejná nahrávka z Divadla Ungelt.

 • Stopy, fakta, tajemství...

  Pořad, který je vyvrcholením životního pátrání, zkušeností, hledání v archivech, vášně pro postihnutí pravdy a nacházení souvislostí hlavního protagonisty Stanislava Motla.