Sny zakleté v růžích

4. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy strom

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Žila, byla jedna velmi moudrá paní s dobrým srdcem. Na své zahrádce pěstovala růže, o kterých se říkalo, že jsou kouzelné. Zbrusu nové pohádky čte Apolena Veldová.

Čte: Apolena Veldová
Napsala: Veronika Tichá
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Dimitrij Dudík
Premiéra: 28. 9. 2020

Matyáš a tma

Matyáš se bál tmy, děsil se, že v ní čeká strašidlo, které na něj bafne. Nejhorší byla tma před spaním. Jak dokázala kouzelná babička Matyášovi pomoci,aby se zbavil svého strachu?

Ema a malý bráška

Mít nového brášku bývá radost, ale Ema byla smutná. Zdálo se jí, že na ni maminka už nemá čas, pořád ji okřikuje a možná, že ji dokonce přestala mít ráda. Dokáže Emě s jejím trápením moudrá babička pomoci?

Kristýnka a moře

Kristýnka snila o tom, že by se ráda vypravila do dalekých krajin, okusila chuť moře nebo se nadechla vzduchu ve vysokých horách. Ale její maminka nemělana takové cesty peníze. Jak si hodná babička poradí s tímhle trápením?

Heda a školka

Heda byla nespokojená ve školce: neměla tam svoje hračky a musela dělat spoustu věcí, které nechtěla. Pochopí hodná babička i tohle trápení a najde na něj lék?

Filip a podivný vlak

Filip byl chytrý a šikovný kluk, ale když někdo nedělal to, co si Filip přál, byl nespokojený a nepěkně se vztekal. Co Filipa naučí moudrá babička?

Kuba a oživlý obraz

Kuba zvládl brzy číst, ledacos mu šlo úplně zlehka, ale neuměl kreslit. Trápilo ho, že nedokáže pořádně namalovat ani dům. Jak si s jeho smutkem babička poradí? Která kouzelná růže ho zbaví problému?

Zloděj růží

Jednoho dne se babičce ze zahrádky začaly ztrácet zázračné růže. Kdo a proč je krade? Dokáže babička rozluštit tuhle záhadu a zloději třeba i nějak pomoct?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio