Sny zakleté v růžích

4. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy strom

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Žila, byla jedna velmi moudrá paní s dobrým srdcem. Na své zahrádce pěstovala růže, o kterých se říkalo, že jsou kouzelné. Zbrusu nové pohádky čte Apolena Veldová.

Čte: Apolena Veldová
Napsala: Veronika Tichá
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Dimitrij Dudík
Premiéra: 28. 9. 2020

Matyáš a tma

Matyáš se bál tmy, děsil se, že v ní čeká strašidlo, které na něj bafne. Nejhorší byla tma před spaním. Jak dokázala kouzelná babička Matyášovi pomoci,aby se zbavil svého strachu?

Ema a malý bráška

Mít nového brášku bývá radost, ale Ema byla smutná. Zdálo se jí, že na ni maminka už nemá čas, pořád ji okřikuje a možná, že ji dokonce přestala mít ráda. Dokáže Emě s jejím trápením moudrá babička pomoci?

Kristýnka a moře

Kristýnka snila o tom, že by se ráda vypravila do dalekých krajin, okusila chuť moře nebo se nadechla vzduchu ve vysokých horách. Ale její maminka nemělana takové cesty peníze. Jak si hodná babička poradí s tímhle trápením?

Heda a školka

Heda byla nespokojená ve školce: neměla tam svoje hračky a musela dělat spoustu věcí, které nechtěla. Pochopí hodná babička i tohle trápení a najde na něj lék?

Filip a podivný vlak

Filip byl chytrý a šikovný kluk, ale když někdo nedělal to, co si Filip přál, byl nespokojený a nepěkně se vztekal. Co Filipa naučí moudrá babička?

Kuba a oživlý obraz

Kuba zvládl brzy číst, ledacos mu šlo úplně zlehka, ale neuměl kreslit. Trápilo ho, že nedokáže pořádně namalovat ani dům. Jak si s jeho smutkem babička poradí? Která kouzelná růže ho zbaví problému?

Zloděj růží

Jednoho dne se babičce ze zahrádky začaly ztrácet zázračné růže. Kdo a proč je krade? Dokáže babička rozluštit tuhle záhadu a zloději třeba i nějak pomoct?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?