Sherlock Holmes a kapři. Slavný detektiv zkoumá záhadný pokus o otravu

19. prosinec 2020

Případ slavného detektiva napsaný Rudolfem Čechurou přímo pro Meteor. V roli Sherlocka Holmese uslyšíte Svatopluka Beneše, věrného přítele Watsona hraje Jiří Císler.  

Hrají: Svatopluk Beneš, Jiří Císler, Jiří Samek a Josef Somr
Napsal: Rudolf Čechura
Zvukový mistr: Miloslav Turek
Hudba: Petr Skoumal
Režie: Karel Weinlich
Premiéra: 11. 8. 1990

Víte, co všechno se dá pozorovat dalekohledem, když se člověk nedívá na oblohu, ale cizím lidem do oken? Ledacos. Jenže takové špehování je nepřípustné. Ale co když uvidíte v přímém přenosu páchání potenciálního zločinu? To pak zaujme i Sherlocka Holmese! Přesně tak začíná příběh, který spisovatel Rudolf Čechura napsal přímo pro Meteor. 

Sherlock Holmes v Meteoru

Holmes se v Meteoru objevil poprvé v roce 1965. Šlo o pět dramatizací Chemických případů Sherlocka Holmese z pera polského chemika Wacława Gołembowicze. Další případy vznikly po dvanáctileté pauze.

Svatopluk Beneš

Tehdy Svatopluk Beneš nahradil v hlavní roli Bohuše Záhorského. Příběhy z pera Rudolfa Čechury a někdejšího hlavního redaktora Meteoru Josefa Kleibla měly taky jiný ráz. Přibyl nadhled a humor.

Celkem bylo pro Meteor natočeno 30 případů. Většinou pod vedením legendárního režiséra Karla Weinlicha. V roli dr. Watsona se vystřídali Jaromír Spal, Miloš Kopecký, Jiří Adamíra, Josef Bláha a Jiří Císler.

autor: Český rozhlas Dvojka
Spustit audio

Související