Sherlock Holmes a kapři. Slavný detektiv zkoumá záhadný pokus o otravu

19. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sherlock Holmes a kapři

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Případ slavného detektiva napsaný Rudolfem Čechurou přímo pro Meteor. V roli Sherlocka Holmese uslyšíte Svatopluka Beneše, věrného přítele Watsona hraje Jiří Císler.  

Hrají: Svatopluk Beneš, Jiří Císler, Jiří Samek a Josef Somr
Napsal: Rudolf Čechura
Zvukový mistr: Miloslav Turek
Hudba: Petr Skoumal
Režie: Karel Weinlich
Premiéra: 11. 8. 1990

Víte, co všechno se dá pozorovat dalekohledem, když se člověk nedívá na oblohu, ale cizím lidem do oken? Ledacos. Jenže takové špehování je nepřípustné. Ale co když uvidíte v přímém přenosu páchání potenciálního zločinu? To pak zaujme i Sherlocka Holmese! Přesně tak začíná příběh, který spisovatel Rudolf Čechura napsal přímo pro Meteor. 

Sherlock Holmes v Meteoru

Holmes se v Meteoru objevil poprvé v roce 1965. Šlo o pět dramatizací Chemických případů Sherlocka Holmese z pera polského chemika Wacława Gołembowicze. Další případy vznikly po dvanáctileté pauze.

Svatopluk Beneš

Tehdy Svatopluk Beneš nahradil v hlavní roli Bohuše Záhorského. Příběhy z pera Rudolfa Čechury a někdejšího hlavního redaktora Meteoru Josefa Kleibla měly taky jiný ráz. Přibyl nadhled a humor.

Celkem bylo pro Meteor natočeno 30 případů. Většinou pod vedením legendárního režiséra Karla Weinlicha. V roli dr. Watsona se vystřídali Jaromír Spal, Miloš Kopecký, Jiří Adamíra, Josef Bláha a Jiří Císler.

autor: Český rozhlas Dvojka
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

Věda na sítích

Obrázek
Věda On Air na Facebooku

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?