Seriál Arabela slaví 40 let. Spousty historek z natáčení prozradila Patrasová, Kepka i Županič

19. prosinec 2020

Prsten, klapka z natáčení a mnoho vzpomínek na tvůrce, herce i zákulisí legendárního seriálu Arabela. Ten se na obrazovkách poprvé objevil před 40 lety. V Toboganu vyprávějí Dagmar Patrasová, Ladislav Županič, Ondřej Kepka. Na dálku se připojují i filmová Arabela Jana Nagyová a Rumburak Jiří Lábus. Moderuje Aleš Cibulka v kostýmu čaroděje první kategorie.

„To je on?“ vítá Aleš Cibulka v Toboganu herečku Dagmar Patrasovou, která v seriálu hrála Xénii. Řeč je pochopitelně o kouzelném prstenu, který má herečka ve studiu na ruce. V rodinném seriálu Arabela, od jehož prvního uvedení je to právě 40 let, hrál prsten klíčovou roli.

Ladislav Županič, Ondřej Kepka, Dagmar Patrasová s prstenem Arabely a Aleš Cibulka v kostýmu čaroděje první kategorie

„Pokud si stěžujete, že musíte mít roušku, tak já mám na hlavě netopýra,“ připomíná moderátor dalším hercům, kteří přišli zavzpomínat.

Ondřej Kepka hrál v seriálu Honzíka, přišel i představitel Arnošta Hermanna Ladislav Županič. Seriál Arabela vysílala Československá televize poprvé 25. prosince 1980. 

autoři: Aleš Cibulka , mka

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.