Seriál Arabela slaví 40 let. Spousty historek z natáčení prozradila Patrasová, Kepka i Županič

19. prosinec 2020

Prsten, klapka z natáčení a mnoho vzpomínek na tvůrce, herce i zákulisí legendárního seriálu Arabela. Ten se na obrazovkách poprvé objevil před 40 lety. V Toboganu vyprávějí Dagmar Patrasová, Ladislav Županič, Ondřej Kepka. Na dálku se připojují i filmová Arabela Jana Nagyová a Rumburak Jiří Lábus. Moderuje Aleš Cibulka v kostýmu čaroděje první kategorie.

„To je on?“ vítá Aleš Cibulka v Toboganu herečku Dagmar Patrasovou, která v seriálu hrála Xénii. Řeč je pochopitelně o kouzelném prstenu, který má herečka ve studiu na ruce. V rodinném seriálu Arabela, od jehož prvního uvedení je to právě 40 let, hrál prsten klíčovou roli.

Ladislav Županič, Ondřej Kepka, Dagmar Patrasová s prstenem Arabely a Aleš Cibulka v kostýmu čaroděje první kategorie

„Pokud si stěžujete, že musíte mít roušku, tak já mám na hlavě netopýra,“ připomíná moderátor dalším hercům, kteří přišli zavzpomínat.

Ondřej Kepka hrál v seriálu Honzíka, přišel i představitel Arnošta Hermanna Ladislav Županič. Seriál Arabela vysílala Československá televize poprvé 25. prosince 1980. 

autoři: Aleš Cibulka , mka

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová