Sedmdesátiny Viktora Preisse exkluzivně v Toboganu

18. březen 2017

Do přímého přenosu kromě moderátora Aleše Cibulky přišli popřát Ivan Trojan, Vojta Dyk, Ondřej Brousek, Lukáš Hlavica a také režisér Jiří Strach.

„Je nám velkou ctí, že právě Tobogan je jediným místem, kde se rozhodl Viktor Preiss slavit své kulatiny. Je pověstný svou skromností a dalo mi i trochu práce ho přemluvit. Nakonec kývl. Český rozhlas totiž miluje a důvěřuje mu,“ říká moderátor Aleš Cibulka.

A došlo i na nečekané situace. Tou první, která oslavence doslova dojala, byla zdravice, kterou společně odrecitovali Ivan Trojan a Lukáš Hlavica. Druhým překvapením bylo rozhlasové ocenění, které patří našim největším osobnostem.

Viktor Preiss vstoupil i do Síně Slámy

Vojta Dyk za klavírního doprovodu Ondřeje Brouska zazpíval Modlitbu z filmu Anděl páně, písní z archivu Viktorovi popřál i Jean Gabin. V záznamu pořadu zpívá dokonce i sám oslavenec! Tým Toboganu poctil pana Preisse vyznamenáním největším: slavnostně ho uvedl i do Síně Slámy. „To je místo, kde jsou všichni ti, kterých si vážíme. A právě Viktor si to zaslouží,“ dodává moderátor.

Přestože se slavilo, občas bylo blízko k slzám. Ostatně sedmdesátiny se neslaví každý den. Ke gratulantům se připojila celá řada posluchačů, kteří přišli do Studia 1 na Vinohradské.

Narozeninový Tobogan; Viktoru Preissovi přišli popřát Jiří Dvořák, Ivan Trojan, Ondřej Brousek, Viktor Preiss, Vojta Dyk, Jiří Strach, Lukáš Hlavica a moderátor Aleš Cibulka
autor: Jakub Hritz

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...