Sama sobě jsem byla otrokyní i otrokářkou. V podnikání mi chyběly emoce a ženský princip. Zrcadlo Lenky Papadakisové

27. únor 2024

Podnikatelka, mentorka a podporovatelka ženského podnikání Lenka Papadakisová je součástí širšího podnikatelského hnutí, které se snaží přinést do byznysu více altruismu. V rámci svého projektu Moudré podnikání žen se snažila podpořit ženy, aby se do tvrdého mužského byznysového prostředí nebály vnést ženskou harmonii a empatii. Co ji pohánělo, když v 90. letech jako podnikatelka začínala? Proč je pro ni důležitá sounáležitost? A co pro ni znamená filantropie?

Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.