Rudolfova štola. Je součástí obřího labyrintu tajných chodeb pod Prahou?
Přeneste se do rudolfinské Prahy a navštivte s námi magické místo zahalené aurou tajemství. Je Rudolfova štola součástí obřího labyrintu tajných chodeb pod Prahou? Jak dlouho dělníkům trvalo, než ji dokázali vyhloubit? Jaké k tomu měli ve své době technické prostředky? A jak to vůbec bylo s přiváděním vody v dobách dávno minulých? Chcete-li se dozvědět ještě mnohem víc, poslechněte si Příběhy z kalendáře.
Další Příběhy z kalendáře poslouchejte online na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Byli bychom příliš krutí, kdybychom Rudolfa II. označili za pouhého podivína, myslí si historička
„Film Císařův pekař je alegorií skutečného Rudolfa II. Odráží se v něm dobová chápání mocnářství a Habsburků na českém trůně. Rozhodně víc než to, jak Rudolf skutečně vypadal,“ říká historička.
-
Zlatá ulička. Nouzové obydlí, z něhož se stala světová památka
Je to jedna z nejznámějších památek na světě a při návštěvě Prahy ji žádný turista nemůže vynechat.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.