Rudolf Adler: Králíček. Vychutnejte si mimořádný herecký výkon Ivy Janžurové

16. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Iva Janžurová

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Herečka podává v téměř monodramatické kompozici nebývale silnou výpověď o případu přehlížené šikany, lidské lhostejnosti i vědomí odpovědnosti za vlastní rozhodnutí.  

Účinkují: Iva Janžurová, Filip Blažek, Ilona Vaňková, Monika Švábová, Tomáš Šolc, Jaroslav Konečný, Ladislav Beneš, Václav Neužil a Zora Kostková
Dramaturgie: Marie Říhová
Zvuk: Emil Jiří Silovský
Hudba: Ludvík Píza
Natočeno: 1989
Produkce: Barbora Fajtlová

19. května slaví kulaté narozeniny paní Iva Janžurová, vynikající česká herečka, která vedle divadla, filmu a televize, zanechala výraznou stopu i za rozhlasovým mikrofonem.  Český rozhlas Dvojka ji připomíná pozoruhodným výkonem právě ve hře Rudolfa Adlera. Zdánlivě obyčejně, bez patosu, ale s velkou vnitřní přesvědčivostí tu ztvárnila roli kuchařky z kantýny Anči.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.