Rudolf Adler: Králíček. Vychutnejte si mimořádný herecký výkon Ivy Janžurové

16. květen 2021

Herečka podává v téměř monodramatické kompozici nebývale silnou výpověď o případu přehlížené šikany, lidské lhostejnosti i vědomí odpovědnosti za vlastní rozhodnutí.  

Účinkují: Iva Janžurová, Filip Blažek, Ilona Vaňková, Monika Švábová, Tomáš Šolc, Jaroslav Konečný, Ladislav Beneš, Václav Neužil a Zora Kostková
Dramaturgie: Marie Říhová
Zvuk: Emil Jiří Silovský
Hudba: Ludvík Píza
Natočeno: 1989
Produkce: Barbora Fajtlová

19. května slaví kulaté narozeniny paní Iva Janžurová, vynikající česká herečka, která vedle divadla, filmu a televize, zanechala výraznou stopu i za rozhlasovým mikrofonem.  Český rozhlas Dvojka ji připomíná pozoruhodným výkonem právě ve hře Rudolfa Adlera. Zdánlivě obyčejně, bez patosu, ale s velkou vnitřní přesvědčivostí tu ztvárnila roli kuchařky z kantýny Anči.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.