Rudolf Adler: Králíček. Vychutnejte si mimořádný herecký výkon Ivy Janžurové

16. květen 2021

Herečka podává v téměř monodramatické kompozici nebývale silnou výpověď o případu přehlížené šikany, lidské lhostejnosti i vědomí odpovědnosti za vlastní rozhodnutí.  

Účinkují: Iva Janžurová, Filip Blažek, Ilona Vaňková, Monika Švábová, Tomáš Šolc, Jaroslav Konečný, Ladislav Beneš, Václav Neužil a Zora Kostková
Dramaturgie: Marie Říhová
Zvuk: Emil Jiří Silovský
Hudba: Ludvík Píza
Natočeno: 1989
Produkce: Barbora Fajtlová

19. května slaví kulaté narozeniny paní Iva Janžurová, vynikající česká herečka, která vedle divadla, filmu a televize, zanechala výraznou stopu i za rozhlasovým mikrofonem.  Český rozhlas Dvojka ji připomíná pozoruhodným výkonem právě ve hře Rudolfa Adlera. Zdánlivě obyčejně, bez patosu, ale s velkou vnitřní přesvědčivostí tu ztvárnila roli kuchařky z kantýny Anči.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.