Rozchody přes Facebook? I za našich babiček probíhaly pomocí výmluv, krčí rameny Ester Geislerová

16. červen 2020

S kolegyní Josefínou pomáhají lidem vyrovnat se s rozchody. „Vše začalo tričkem,“ vzpomíná na začátky projektu Terapie sdílením výtvarnice a herečka Ester Geislerová.

Projekt Terapie sdílením se snaží pomáhat lidem s pocity po rozchodu. „Vše začalo naší touhou udělat tričko, které ponese nějakou pozitivní myšlenku,“ popisuje Geislerová v rozhovoru s Terezou Kostkovou.

„V té době se mi kamarádka svěřila se svým rozchodem přes Facebook. Založily jsme s ostatními kamarádkami chat, který fungoval jako taková svébytná terapie. A potom jsme se rozhodly, že na trička dáme právě věty z rozchodu a založíme projekt.

Ukazuje se, že čím dál víc lidé využívají sociální sítě k tomu, aby ukončili vztah. „Netušili jsme jak obrovský fenomén to je,“ přiznává výtvarnice. „Lidé se nám začali svěřovat se svými rozchodovými  traumaty. Snažím se mít od toho odstup, ale jsem citlivá a dotýká se mě to.“

Jak se rozcházely naše babičky

Na sociálních sítích také vyzvaly sledující, aby se zeptali rodičů a prarodičů, jak se rozcházeli oni. „Nešlo nám o výsledek, ale chtěli jsme, aby se doma bavili o vztazích a o věcech, které o sobě nevěděli.“

„Je zajímavé, že i tenkrát probíhaly rozchody pomocí výmluv. Jen v tom nebyly technologie. Třeba 3x nepřišli na rande. Jeden dědeček vyhrožoval babičce, že práskne rodičům, že kouří, a tak si ho raději vzala,“ vzpomíná Geislerová v Blízkých setkáních.

Proč se odpojila od sociálních sítí? Jak pomáhaly v karanténě seniorům? 

autoři: Tereza Kostková , mis

Související