Rakovina vaječníků: nová biologická léčba v silném příběhu pacientky i lékaře
Tato nemoc patří dlouhodobě mezi zhoubná onemocnění s velmi omezenými šancemi na úspěšnou léčbu. Moderní postupy a nové léky mají ovšem velký přínos pro kvalitu a délku života pacientek. Novinka v podobě biologické léčby nabízí nejen kvalitní život, ale i možnost vyléčení. Mluví o ní prof. MUDr. David Cibula, CSc., vedoucí onkologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Se svým silným příběhem se svěřila paní Ivana, pro kterou život málem skončil.
Související
-
Rakovina děložního čípku: unikátní klinická studia nabízí možnost nemoci předejít
Dokáže lékařská věda předejít rakovině děložního čípku na základě odhalitelných předrakovinových změn? SUnikátní klinická studie pohledem onkogynekologa i jeho pacientky.
-
Rakovina prsu: nový typ hormonální léčby očima lékaře i pacientky
Rakovina prsu je jedním z nejčastějších onkologických onemocnění u žen. Současná medicína nabízí nový typ hormonální léčby, který velmi dobře pomáhá.
-
Proč není rakovina nakažlivá?
Rakovina naštěstí není chřipka, na ulici ji jen tak nechytíme. V opačném případě by byl osud lidstva velmi ohrožen, protože počet onkologických pacientů strmě roste.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.