Rádio Junior

6. leden 2015

Připravujeme vysílání pro děti plné zábavy, tedy pro všechny, kteří si umějí hrát a poslouchat.

Pod názvem Rádio Junior bude od 3. září 2012 fungovat web radiojunior.cz a stejnojmenný hodinový blok ve vysílání Dvojky Českého rozhlasu.
Vysílání Rádia Junior se bude skládat z povídání s hosty na nejrůznější zajímavá témata, čtení na pokračování, velké rodinné soutěže a pohádek od Hajaji.

Den dětí ze zkumavky ve Zlíně

Každý den se vysílání bude věnovat jiné oblasti dětského světa:
pondělí = Pod lupou (pohled do světa vědy a techniky)
úterý = Můj svět (vše, co děti bezprostředně obklopuje, co je zajímá a baví)
středa = Linka důvěry (odpovědi na citlivé otázky, které mohou trápit dnešní holky a kluky)
čtvrtek = Svět okolo nás (různá témata v nejširších souvislostech)
pátek = 3-2-1 víkend! (bilance týdenního vysílání, zhodnocení dosavadního průběhu soutěže a tipy na víkend)

Zora Jandová

Sobotní vysílání, tzv. „Speciál“, bude v září zasvěcen českým pohádkám a jejich autorům. Hned první zářijový víkend tak bude věnován Janu Werichovi a jeho pohádce Paleček. Následovat jej budou Karel Čapek a Pohádka pošťácká, Božena Němcová a Princ Bajaja, ale také Karel Jaromír Erben a Tři zlaté vlasy děda Vševěda. V říjnu se přesuneme do světa zvířat.

Četbu na pokračování zahájí vodnické čtení „Tatrmani“. Příběh o hastrmanech a dobrodružstvích z jejich říše napsala Zora Jandová pro Jiřího Lábuse, kterému se podařilo nenapodobitelným způsobem ztvárnit kolem dvaceti různých postav v legračním příběhu o hodných a zlých vodnících a hodných a zlých lidech.

Hodina rodinného vysílání, kde si i starší děti, i dospělí najdou to své, vyústí v tradiční pohádku. Skřítek Hajaja přinese pohádku na dobrou noc pro ty nejmenší.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...