Radim Uzel přiznává, že sexuální výchovu vlastní dcery trochu zanedbal. Jako každý rodič

14. srpen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Radim Uzel a Jitka Novotná

O sexuologii a peripetiích vztahů mezi mužem a ženou z vlastní zkušenosti. „Sexu a fotbalu v této republice rozumí úplně každý. Já teda fotbalu ne,“ glosuje.

Známý lékař s manželkou nedávno oslavil zlatou svatbu. Když někde na besedě řekne, že je se ženou už 50 let, lidi mu prý tleskají. „Můj přítel Ivo Šmoldas mě ale vyvedl z omylu. Řekl mi, že netleskají mně, ale mojí ženě,“ směje se Radim Uzel.

Sexuální výchova dcery

Komika v sobě nezapře. Od mládí hrál ochotnické divadlo. Dodnes je díky tomu prý pedant na výslovnost. Horší už je to s výchovou. „Moje dcera právem konstatuje, že její sexuální výchova byla značně nedostatečná. Každý rodič vůči svým vlastním potomkům, má určitý ostych,“ říká.

Právě proto by hlavní tíha sexuální výchovy měla být na učitelích. „Školní sexuální výchova musí být v prvé řadě. Doma se to může jenom doplnit.“ Podle něj je sexuologie jedním z oborů, kde amatér může být úspěšnějším než profesionál.

Vyrůstat bez otce

Ve výchově Radima Uzla chyběl otec. Vychovával ho totiž strýc, starý mládenec a bonviván. Tatínek mu zemřel pět měsíců předtím, než se Radim Uzel narodil. Takže je vlastně pohrobek. On sám svůj první porod jako lékař odvedl v den, kdy sovětský kosmonaut Jurij Gagarin vzlétl do vesmíru.

Na práci s nářadím jako je rýč nebo šroubovák ho moc neužije, ale jinak byl vždy zručným operatérem a výborně mu to jde i v kuchyni. Dokáže upéct dokonce tažený štrůdl. Pokud vás zajímá víc, poslechněte si celý rozhovor ze záznamu.

autor: Filip Lukeš
Spustit audio

Související