Proč Carmen? Tatínek byl milovník oper, vzpomíná herečka Carmen Mayerová

18. červen 2020

V šestnácti jsem mohla sníst před zkouškou i čtyři větrníky a ostatní herečky mi záviděly, vzpomíná Carmen Mayerová, která přišla do pořadu svojí dcery Terezy Kostkové.

Jak zavzpomínala, nepamatuje si, že by maminka chodila někdy do kavárny. „Ano, ale jako hodně mladičká. Já jsem přišla k divadlu, když mi bylo šestnáct. Poznala jsem tam svého prvního muže Maxmiliána Hornyše. Ale to jsem neměla čtyři děti,“ dodala Carmen Mayerová.

„Po tobě Terezko, jsem přibrala 25 kilo. Děti přišly do porodnice a vyděšeně říkaly, jestli budu takhle vypadat vždycky. I manžel (Petr Kostka) říká věci naplno, ale já jemu taky. Když začíná mít jiné rozměry, tak mu říkám: Ty máš ale pecínek (bříško).“

Kdybych měla bratra, jmenoval by se Rigoletto

Maminka Carmen Mayerové byla Španělka. Jaká je dnes její španělština? „Mluvím takovou kuchyňskou španělštinou. Ale můj muž se naučil dobře právě kvůli mé mamince. Jméno Carmen mi dal můj tatínek, milovník oper. Moje sestra je Aida. A kdyby se nám narodil bratr, tak by byl možná Rigoletto.“

Vadí jí stáří? Co jí udělá radost? Kdy se nejvíc bála o Terezu Kostkovou. Jak dopadla diskuze o její postavě v Jugoslávii?

autoři: Tereza Kostková , zk

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.