O pořadu Příběhy slavných

Profily slavných osobností v pořadu na pomezí dokumentu a rozhlasové hry. Fiktivní interview.

Úspěch, lesk, sláva překrývá leckdy složité osudy a těžkou práci. Připomeňte si v tomto cyklu umělce, architekty, politiky, sportovce nebo vědce, kteří změnili svět.

Ve vysílání Dvojky slavní ožívají díky vzpomínkám pamětníků, písemnostem, ale i bohatém archivu Českého rozhlasu, který jejich život sleduje přes 90 let.

Připravují:
Filip Lukeš (dramaturg)

Historie:
Příběhy slavných vysíláme od října 2012. Od 11. ledna do 4. srpna 2014 je v audioarchivu naleznete jako součást hodinového proudu pořadu Odpoledne s Dvojkou. Od 4. srpna 2014 je do iRadia opět vkládáme samostatně. Alternativou rubriky byly Slavné příběhy Václava Žmolíka.

Další pořady

 • Četba na pokračování

  Ty nejlepší audioknihy načtené předními českými interprety. Krimi, komedie i zamilované příběhy. Poslouchejte živě nebo až měsíc zpětně zdarma on-line.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V rámci pořadu vyhlašujeme soutěž Pochoutkový rok o váš nejlepší recept. Vítěz získá vybavení do kuchyně za 100 000 Kč.

 • Zálety Aleny Zárybnické

  To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!