Příběh jedné fotografie. Se slzami v očích a zaťatými pěstmi „vítali“ Pražané německé okupanty
Tu fotografii zná zřejmě každý: nacistická vojska přijíždějí do Prahy, kde je „vítá“ dav lidí. Někteří pláčou, jiní hrozí zaťatými pěstmi. Je středa 15. března 1939. Snímek se stal na dlouhé roky symbolem německé okupace. Kdo ale byli lidé, které fotograf ČTK Josef Mucha tehdy zachytil? Postupně se podařilo ztotožnit sedm osob. Kdo ale byli ti další?
Související
-
Protektorát Čechy a Morava. Jedna z nejstrašnějších kapitol československých dějin
Prezident Emil Hácha odjel do Berlína s nadějí, že s Hitlerem dojedná přijatelné podmínky nového uspořádání. To se mu nepodařilo. Začal protektorát Čechy a Morava.
-
Emil Hácha. Udělal osudovou chybu. Stal se státním prezidentem protektorátu Čechy a Morava
Emil Hácha miloval sport, umění a rychlá auta. Pak ale udělal osudovou chybu. Stal se státním prezidentem protektorátu Čechy a Morava.
-
Eduard Stehlík: Čapek by se Hitlerovi postavil. I jako pacifista věděl, že zlu nelze jen ustupovat
Karel Čapek byl nevoják, kvůli Bechtěrevově nemoci nebyl za první světové války ani odveden. Byl proti boji a zbraním a věřil v člověka. Jak by se asi postavil k Mnichovu?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.