Poklona, paní Heleno Růžičková!

5. červenec 2021

Díl je věnován herečce, která po celý svůj tvůrčí život rozdávala lidem radost, úsměvy a často spontánní smích. Pořadem provází Aleš Háma.

Byla to herečka soustředěná především na tvorbu filmových rolí, dnešní pořad však dokáže, že působila - byť jen krátce - v divadle, zato velmi často a ráda před rozhlasovým mikrofonem. Herečka, jejíž nedožité pětaosmdesáté narozeniny jsme si připomněli 13. června letošního roku, se jmenovala - Helena Růžičková.

Spustit audio

Související

  • Poklona, pane Weinlichu. Odešel Král rozhlasových pohádek

    Ve věku 90 let zemřel legendární rozhlasový tvůrce Karel Weinlich. Poslechněte si o jeho neuvěřitelném životě v dokumentu, který vznikl nedávno k jeho životnímu jubileu.

  • Poklona, paní Jirásková!

    Aleš Háma uvádí pořad určený herečce, již si diváci zamilovali na jevišti Divadla na Vinohradech, stejně tak ovšem i v mnoha jejích filmových i televizních vystoupeních.

  • Poklona, pane Vlasto Buriane!

    Král komiků! Je třeba říkat víc? Snad každému ctiteli starších filmů se ihned vybaví o kom je řeč.

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.