Poklona, pane Jane Třísko

17. listopad 2021

V rámci cyklu zazní poklona herci, který prožil polovinu svého života v Československu, kde sehrál mnoho velmi úspěšných rolí na divadelních scénách, současně neméně úspěšně působil v mnoha českých filmech.

Druhou polovinu života pak strávil v emigraci ve Spojených státech. I tam, ve zcela jiném jazykovém prostředí a v jiných společenských poměrech, neobyčejně úspěšně působil v divadlech, v televizi i ve filmu. Tímto hercem vládnoucím podmanivým hlasem byl Jan Tříska. Pořad s využitím mnoha archivních nahrávek připravil Jiří Hubička, moderuje Aleš Háma.

Spustit audio

Související

  • Poklona, pane Jiří Grossmanne!

    Jiří Grossmann by se letos v červenci dožil 80 let. A 5. prosince to bude 50 let, kdy v roce 1971 odešel. Bylo mu pouhých 30 let. Pořadem provází Aleš Háma.

  • Poklona, pane Felixi Holzmanne!

    Letos uplyne 100 let od narození skvělého a svérázného komika Felixe Holzmanna. Poslechněte si řadu více i méně známých scének z bohatého a živého odkazu oblíbeného komika.

  • Poklona, paní Heleno Růžičková!

    Díl je věnován herečce, která po celý svůj tvůrčí život rozdávala lidem radost, úsměvy a často spontánní smích. Pořadem provází Aleš Háma.

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.