Poklona, pane Jane Třísko

17. listopad 2021

V rámci cyklu zazní poklona herci, který prožil polovinu svého života v Československu, kde sehrál mnoho velmi úspěšných rolí na divadelních scénách, současně neméně úspěšně působil v mnoha českých filmech.

Druhou polovinu života pak strávil v emigraci ve Spojených státech. I tam, ve zcela jiném jazykovém prostředí a v jiných společenských poměrech, neobyčejně úspěšně působil v divadlech, v televizi i ve filmu. Tímto hercem vládnoucím podmanivým hlasem byl Jan Tříska. Pořad s využitím mnoha archivních nahrávek připravil Jiří Hubička, moderuje Aleš Háma.

Spustit audio

Související

  • Poklona, pane Jiří Grossmanne!

    Jiří Grossmann by se letos v červenci dožil 80 let. A 5. prosince to bude 50 let, kdy v roce 1971 odešel. Bylo mu pouhých 30 let. Pořadem provází Aleš Háma.

  • Poklona, pane Felixi Holzmanne!

    Letos uplyne 100 let od narození skvělého a svérázného komika Felixe Holzmanna. Poslechněte si řadu více i méně známých scének z bohatého a živého odkazu oblíbeného komika.

  • Poklona, paní Heleno Růžičková!

    Díl je věnován herečce, která po celý svůj tvůrčí život rozdávala lidem radost, úsměvy a často spontánní smích. Pořadem provází Aleš Háma.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?