Pohádky z iglú

15. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pohádky z iglú

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Eskymácké pohádky z dalekého severu, plné zázračných bytostí – kouzelníků, trpaslíků i obrů. Převyprávěl Jan Suchl a načetla Petra Johansson.

Čte: Petra Johansson
Připravil: Dominik Mačas
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 9. 12. 2019

O chlapci, který lidem vrátil slunce

Zlý angákok (čaroděj) lidem sebral slunce a na zemi zavládla tma. Naštěstí se najde statečný chlapec, který se rozhodne čaroději postavit.

Jak vznikla Venuše

Víte, jak na obloze vznikla jasná hvězda, které se říká Venuše nebo také Jitřenka? Poslechněte si starou eskymáckou pohádku, kterou vám poví Hajaja.

Kouzelný klobouk

Mezi Eskymáky se vypráví řada pohádek o kouzelných zvířatech. Tato je příběhem lovce Kejana, kterému se za jeho dobrý skutek odměnila kouzelná stříbrná liška.

Obr

Obr v eskymácké vesnici! Už jste o tom slyšeli? No to vám byla událost, že se dostala i do pohádek!

O člověku

Čím je nejlepší na světě být? Obyčejnou trávou nebo krásnou bylinou, myší nebo ptákem? A co člověkem?

Jak se tři bratři oženili

Tři bratři se rozhodli, že se ožení. A jak už to v pohádkách bývá, nejtěžšíto s hledáním nevěsty bude mít ten poslední, nejmladší.

Jak se trpaslík odvděčil

Věřte nebo ne, na dalekém severu nežijí jen obři, jak už jste v eskymáckých pohádkách mohli slyšet, ale i trpaslíci. Když jsou k nim lidé hodní, trpaslíci se jim odvděčí. Ale běda, pokud se s nimi někdo rozkmotří!

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.