Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska. Jak to dopadne, když vypustíte z knížky bandu pirátů?

26. květen 2023

Že je pro život moc důležité umět číst, to ví každé malé dítě. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil i žák základní školy Josef Kolísko. Nerad se učil, a tak v osmi letech ještě ani neznal všechna písmena. Když dostal od knihkupce Rotrekla k narozeninám knížku, zahodil ji nepřečtenou pod postel. Netušil, že tak z knížky pustil na svobodu třináct krvelačných pirátů, kteří si ho odnesou s sebou na moře. A že bude trvat mnoho let, než se z jejich zajetí dostane na svobodu.

Vypráví: Vlastimil Brodský
Napsal: Václav Čtvrtek
Hudba: Richard Kubernát
Režie: Helena Philippová
Natočeno: 1980

O svých dobrodružstvích vyprávěl bývalý pirát Kolísko skřítku Hajajovi. Když si poslechnete vyprávění až do konce, dozvíte se, jak Kolískovi pomohli papoušek a velryba a jaké bylo tajemství ztroskotané knížky, které znal pirát Žvanda.

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...