Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska. Jak to dopadne, když vypustíte z knížky bandu pirátů?

26. květen 2023

Že je pro život moc důležité umět číst, to ví každé malé dítě. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil i žák základní školy Josef Kolísko. Nerad se učil, a tak v osmi letech ještě ani neznal všechna písmena. Když dostal od knihkupce Rotrekla k narozeninám knížku, zahodil ji nepřečtenou pod postel. Netušil, že tak z knížky pustil na svobodu třináct krvelačných pirátů, kteří si ho odnesou s sebou na moře. A že bude trvat mnoho let, než se z jejich zajetí dostane na svobodu.

Vypráví: Vlastimil Brodský
Napsal: Václav Čtvrtek
Hudba: Richard Kubernát
Režie: Helena Philippová
Natočeno: 1980

O svých dobrodružstvích vyprávěl bývalý pirát Kolísko skřítku Hajajovi. Když si poslechnete vyprávění až do konce, dozvíte se, jak Kolískovi pomohli papoušek a velryba a jaké bylo tajemství ztroskotané knížky, které znal pirát Žvanda.

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související