Mančí a Jonáš. Pohádkový seriál o příhodách dvou zvědavých koťat

21. květen 2023

Byla jednou dvě koťata, kocourek jménem Jonáš a kočička Mančí. Bydlí v bílém domě s červenou střechou s Pánem, Paní, velkým děvčetem a chlapcem. Kolem domu je velký svět, který obě koťata láká. Jejich kočičí dobrodružství sepsala do půvabné knížky Milada Motlová. Poslechněte si jak se Mančí a Jonáš dostali ke svým lidem, jak to dopadlo, když se poprvé vydala ven nebo na lov. A co se stane, když si troufnou za plot domácí zahrady a potkají se s drzým vetřelcem?

Čte: Jana Kubátová
Připravil: Dominik Mačas
Napsala: Milada Motlová
Režie: Jakub Doubrava
Natočeno: 2015

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.