Mančí a Jonáš. Pohádkový seriál o příhodách dvou zvědavých koťat

21. květen 2023

Byla jednou dvě koťata, kocourek jménem Jonáš a kočička Mančí. Bydlí v bílém domě s červenou střechou s Pánem, Paní, velkým děvčetem a chlapcem. Kolem domu je velký svět, který obě koťata láká. Jejich kočičí dobrodružství sepsala do půvabné knížky Milada Motlová. Poslechněte si jak se Mančí a Jonáš dostali ke svým lidem, jak to dopadlo, když se poprvé vydala ven nebo na lov. A co se stane, když si troufnou za plot domácí zahrady a potkají se s drzým vetřelcem?

Čte: Jana Kubátová
Připravil: Dominik Mačas
Napsala: Milada Motlová
Režie: Jakub Doubrava
Natočeno: 2015

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...