Petrklíče. Vyprávění, které připomíná 60. výročí Hajaji

23. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vlastimil Brodský

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Běžná i nevšední dobrodružství dětí, kterým všichni říkají Petrklíče. Pohádkový seriál od tvůrců, kteří před 60 lety stáli u vzniku Hajaji, čte Vlastimil Brodský.

Čte: Vlastimil Brodský
Napsala: Olga Hejná
Režie: Helena Philippová
Natočeno: 1979

Čtyři bratři a sestra Žofinka mají tatínka, který se jmenuje Petr Klíč. Nikdo jim tak neřekne jinak, než Petrklíče. Společně, často i s ostatními dětmi, zažívají běžná, ale taky nevšední dobrodružství.

Pět malých chlapečků

Jednoho dne Žofka hlídala své bratry. Co se ale nestalo? Najednou bylo o jednoho kluka víc!

Slunce v koši

Kluci Petrklíče měli za úkol odnést nakropené prádlo na mandl. Cestou dělali vylomeniny a prádlo jim přeschlo. Jenže takové prádlo se nedá mandlovat. Co teď s ním?

Zavařeninoví kontroloři

Babička s Žofinkou vařily džem a kluci se rozhodli, že budou kontrolovat, jestli je marmeláda správně sladká. Když ale vyšli ven, potkali holčičku Verunku, co jezdila na kolečkových bruslích. Jak dopadla kontrola marmelády?

Kapusta nebo zelí

Kluci měli koupit květák. V obchodě se ale nemohli domluvit, která hlávka je ta správná. Kdo jim poradí?

Koncert na balkóně

Táta koupil klukům píšťalku a kluci se rozhodli, že uspořádají koncert. Žofka si vzala kastrůlek a nasypala do něj čočku. Hned měla hudební nástroj. Jak tenhle koncert dopadl?

Hledačka čtyřlístků

Babička poslala kluky pro noviny do trafiky, jenže jim zapomněla dát peníze. Kluci se proto rozhodli, že noviny nepřinesou a místo toho vyřeší jeden velký problém.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio