Petr Hudský: Neviditelná princezna

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Václav Vydra, Klára Sedláčková-Oltová

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hvězdně obsazená pohádka, která začíná tam, kde jiné obvykle končí. Hrají Sedláčková-Oltová, Batulková, Steinmasslová, Vydra... Poslouchejte do neděle 24. listopadu.

Příběh začíná tam, kde jiné pohádky obvykle končí – plánovanou svatbou spokojeného mladého páru. V rytířském turnaji zvítězil rytíř Mikuláš, kterého má princezna Markéta ráda. Nic tedy nebrání sňatku. Jen shodou nešťastných náhod je ale princezna během svatebních příprav unesena bandou loupežníků.

Při záchraně princezny použije rytíř Mikuláš elixír neviditelnosti, který mu prodal potulný kramář. Všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby se nenapila i princezna. Kouzlo nápoje má jasné pravidlo: jedna kapka = jeden den neviditelnosti. Princezna ale vypila celý obsah lavičky a Mikuláš vypočítal, že neviditelná bude 40 let...

Rytíř Mikuláš se vydá najít potulného kramáře a získat od něj protielixír. Ví sice, kam kramář mířil, ale brzy se ukáže, že záchrana bude složitější. Díky statečnosti mladého páru se nakonec podaří zachránit víc než jen budoucnost princezny.

Účinkují: Klára Sedláčková-Oltová, Václav Rašilov, Dana Batulková, Hanuš Bor, Jana Stryková, Milena Steinmasslová, Zdeněk Žák, Václav Vydra, Michal Zelenka, Zdeněk Hruška, Zdeněk Dolanský, Viktor Kuzník, Stanislav Lehký, Lubor Šplíchal, Jiří Knot, Josef Kaňka, Eva Přibylová, Tomáš Pergl, Jiří Köhler, Radka Tučková, Jana Knappová
Napsal: Petr Hudský
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Hudba: Kryštof Marek
Zvuk: Milan Křivohlavý
Režie: Vlado Rusko
Natočeno v roce 2019.

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura