Pavel Tomeš: Až na ten konec dobrý. Humorný román o smrti

25. listopad 2022

Lehce cynický pohled na život spojuje redaktorku černé kroniky, astronoma v důchodu a jeho svéráznou 11letou vnučku, o kterou se po smrti jejích rodičů stará. Když se ale jejich osudy propletou, výsledkem je pořádné „háelpéčko“ neboli „hluboký lidský příběh“. Románový debut stand-up komika, známého z pořadů Na stojáka nebo Comedy club, letos získal Cenu čtenářů v anketě Magnesia Litera. Pro Český rozhlas připravil (značně zkrátil a o pikantnější pasáže okleštil) sám autor.

Účinkují: Jana Stryková, Dušan Sitek a Coco Rafajová
Připravil: Pavel Tomeš
Napsal: Pavel Tomeš
Dramaturgie: Marina Feltlová
Režie: Dimitrij Dudík
Premiéra: 12. 11. 2022
Upozornění: Rozhlasová adaptace je oproti původnímu románu značně zkrácená a zároveň okleštěná o některé expresivnější a pikantnější pasáže. I tak obsahuje expresivní výrazy

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...