Pavel Tomeš: Až na ten konec dobrý. Humorný román o smrti

25. listopad 2022

Lehce cynický pohled na život spojuje redaktorku černé kroniky, astronoma v důchodu a jeho svéráznou 11letou vnučku, o kterou se po smrti jejích rodičů stará. Když se ale jejich osudy propletou, výsledkem je pořádné „háelpéčko“ neboli „hluboký lidský příběh“. Románový debut stand-up komika, známého z pořadů Na stojáka nebo Comedy club, letos získal Cenu čtenářů v anketě Magnesia Litera. Pro Český rozhlas připravil (značně zkrátil a o pikantnější pasáže okleštil) sám autor.

Účinkují: Jana Stryková, Dušan Sitek a Coco Rafajová
Připravil: Pavel Tomeš
Napsal: Pavel Tomeš
Dramaturgie: Marina Feltlová
Režie: Dimitrij Dudík
Premiéra: 12. 11. 2022
Upozornění: Rozhlasová adaptace je oproti původnímu románu značně zkrácená a zároveň okleštěná o některé expresivnější a pikantnější pasáže. I tak obsahuje expresivní výrazy

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související