Pavel Landovský: Objížďka

12. říjen 2014
Pavel_Landovský (2011)

On-line do neděle 19. října 2014.

V hořké komedii o transportu politického vězně do vyšetřovací vazby ve společnosti estébáků využil autor vlastní zážitky z komunistických kriminálů. V hlavní roli Ladislav Mrkvička.

Dva důstojníci STB eskortují politického vězně z pracovního tábora do vyšetřovací vazby. Cestou si hodlají odskočit na chatu, kde čeká dámská společnost. Jejich plán však zhatí celá řada nehod...

Texty Pavla Landovského vždy pobaví samorostlým humorem. Nejinak je tomu i v této hře, kterou napsal v roce 1978.

Pavel Landovský (1936–2014)

Svérázné divadelní i filmové herectví získalo Pavlu Landovskému velkou popularitu. Umocněnou navíc neohroženým občanským postojem za komunismu.

Jeho popularita se udržovala i v době jeho rakouského exilu, kdy působil ve slavném vídeňském Burgtheatru. Po roce 1989 se mohl vrátit do české kultury nejen jako herec, ale i jako dramatik.

Pavel Landovský je autorem celkem osmi her: Případ pro vesnického policajta, Hodinový hoteliér, Supermanka, Noční linka, Sanitární noc, Objížďka, Arest, Protentokrát zbohatnem.

Účinkují: Ladislav Mrkvička, Jiří Koutný, Bronislav Poloczek, Ivan Řezáč, Jiří Prager, Otakar Brousek ml., Miroslav Táborský, Vlastimil Zavřel, Milan Stehlík, Naďa Konvalinková, Ljuba Krbová, Vladimír Pospíšil, Miloš Rozhoň a Petr Šplíchal
Režie:
Ivan Chrz
Natočeno v roce 1994

Spustit audio
autor: ČRo Dvojka