Pavel Kosatík: Emil Běžec. Fenomén Zátopek v podání Ivana Trojana

„Byl jednou jeden Emil, běžec, Zátopek. Běhal a běhal, celý život, všem utíkal a vyhrával. Nikdy nevzdal ani jeden závod.“ Vyprávění o Emilovi Zátopkovi, doplněné o archivní zvukové záznamy, zní místy jako pohádka. Ale s nepohádkovým koncem. Život totiž tohoto fenomenálního bežce nakonec doběhl. Poslechněte si četbu z prvního uceleného životopisu sportovní legendy. Osudy fenomenálního běžce, hrdiny národa i komunistickým režimem využívaného a zatracovaného člověka.

Čte: Ivan Trojan
Připravil: Pavel Kosatík
Napsal: Pavel Kosatík
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Zvuk: Jitka Kundrumová
Režie: Aleš Vrzák
Premiéra: 4. 4. 2016

Fenomenální běžec Emil Zátopek po roce 1968 projevil své názory a byl odsunut ze sportovního světa: po českém a moravském venkově začal vrtat a čerpat vodu. V nejhorším mu ale pomohli sportovní přátelé ze zahraničí: brzy se až do důchodu mohl věnovat práci v archivu Československého svazu tělesné výchovy.

Pavel Kosatík a Ivan Trojan při natáčení rozhlasové četby z knihy Emil Běžec

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.