Pane, vy jste vdova!

8. únor 2019

Zavzpomínejte s Ivou Janžurovou na kultovní film Václava Vorlíčka. Obnovenou premiéru pořadu Jana Rosáka a Reginy Květoňové startujeme upravenou reprízou z července 2016. Ze záznamu hovoří i Václav Vorlíček.

Scénář Miloš Macourek, Václav Vorlíček. Hudba Svatopluk Havelka. Texty písní Václav Kopta. Režie Václav Vorlíček. Hrají Iva Janžurová, Helena Růžičková, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Luděk Kopřiva, Jiří Sovák, Jiří Hrzán, Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak.

Pořad Bijáček, ve kterém si kultovní české filmy pro vaše uši pouští Regina Květoňová a Jan Rosák, poslouchejte každý pátek od 18:30 na stanici Český rozhlas Dvojka.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...