Ozzák? Chtěl jsem vytvořit úplně novou postavu, říká Martin Dejdar

12. únor 2010

Díváte se na sitcom Comeback nebo na kreslený seriál o rodině Simpsonových? Máte ve své domácí videotéce Šakalí léta? Pak si nenechte ujít rozhovor s Martinem Dejdarem. Bejby, Bart Simpson a Ozzák. To jsou některé postavy, za kterými se ukrývá známý herec, režisér, producent a v neposlední řadě také hudebník.

V tomto týdnu měla v kinech premiéru nová filmová pohádka Dešťová víla, ve které hraje jeden z živlů. Od března bude uvádět novou televizní talkshow Mazec, do které si společně s Kateřinou Hrachovcovou-Herčíkovou budou zvát zajímavé hosty. Název pořadu prý vymyslel sám.

V úterní hodince před polednem ale nemohla nepřijít řeč na zmíněnou roli Ozzáka v sitcomu Comeback. „Mým cílem bylo vytvořit zcela novou postavu,“ svěřuje se Dejdar. A podařilo se. Někteří diváci ho prý v paruce a podle způsobu mluvy ani nepoznávají.

Natáčení je prý zábava. Někdy se herci smějí tak, že se scény musejí točit několikrát. Comeback je podle Dejdara výjimečný také v tom, že se v něm nemluví sprostě a nikomu se nenadává. Humor je to prý drsný, ale ne záludný a urážlivý.

Dejdar má také vřelý vztah k Českému rozhlasu. S pohádkami a hrami pro mládež prý vyrůstal, „protože v televizi nebylo tehdy na co se koukat“.

autor: eh
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...