Ozzák? Chtěl jsem vytvořit úplně novou postavu, říká Martin Dejdar

12. únor 2010

Díváte se na sitcom Comeback nebo na kreslený seriál o rodině Simpsonových? Máte ve své domácí videotéce Šakalí léta? Pak si nenechte ujít rozhovor s Martinem Dejdarem. Bejby, Bart Simpson a Ozzák. To jsou některé postavy, za kterými se ukrývá známý herec, režisér, producent a v neposlední řadě také hudebník.

V tomto týdnu měla v kinech premiéru nová filmová pohádka Dešťová víla, ve které hraje jeden z živlů. Od března bude uvádět novou televizní talkshow Mazec, do které si společně s Kateřinou Hrachovcovou-Herčíkovou budou zvát zajímavé hosty. Název pořadu prý vymyslel sám.

V úterní hodince před polednem ale nemohla nepřijít řeč na zmíněnou roli Ozzáka v sitcomu Comeback. „Mým cílem bylo vytvořit zcela novou postavu,“ svěřuje se Dejdar. A podařilo se. Někteří diváci ho prý v paruce a podle způsobu mluvy ani nepoznávají.

Natáčení je prý zábava. Někdy se herci smějí tak, že se scény musejí točit několikrát. Comeback je podle Dejdara výjimečný také v tom, že se v něm nemluví sprostě a nikomu se nenadává. Humor je to prý drsný, ale ne záludný a urážlivý.

Dejdar má také vřelý vztah k Českému rozhlasu. S pohádkami a hrami pro mládež prý vyrůstal, „protože v televizi nebylo tehdy na co se koukat“.

autor: eh
Spustit audio