Oscar Wilde: Cantervillské strašidlo

20. září 2020

Cantervillským zámkem bloudí strašidlo. Všichni o něm vědí, jenom noví obyvatelé zámku Otisovi se brání těm řečem uvěřit... Komedii na motivy autorovy první povídky poslouchejte do neděle 27. září 2020.

V rodině se však najdou hned dvě výjimky a jsou jimi dvojčata Bob a Dick. Nejenže uvěří, oni se dokonce se strašidlem setkají a odhalí jeho tajemství. Ale vysvobodit tuhle bytost nedokáží, to musí provést až jejich ustrašená sestra Virginie.

Účinkují: Tomáš Šolc, Monika Švábová, Marek Tomažič, Martin Velda, Ilona Vaňková, Ivan Gübel, Eva Wimmerová, Jan Gross, Zora Kostková, Pavel Kikinčuk a Ladislav Beneš
Napsala: Jana Dvořáková
Dramaturgie: Ivan Hejna
Překlad: J. Z. Novák
Hudba: Leoš Kosek
Režie: Ján Uhrin
Natočeno: v roce 1987

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...