O Štědrém dnu nás bavila Bára Hrzánová

24. prosinec 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bára Hrzánová

Vysílání Dvojky Českého rozhlasu se nám snažilo zpříjemnit vánoční dopoledne. Na Štědrý den, po 11:03 hodině, proto přišla herečka, které stále hraje na tváři úsměv. Co zajímalo moderátorku Marii Retkovou? To si poslechněte v záznamu svátečního rozhovoru.


Barbora Hrzánová
Narodila se 22. dubna 1964 v Českých Budějovicích. Po studiích DAMU nastoupila do angažmá v Národním divadle. Z něho v roce 1993 přestoupila do Divadla Na zábradlí. Roku 1994 získala Cenu Alfreda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. S Janem Hrušínským hrála deset let v Divadle v Řeznické v úspěšných inscenacích Hello Dolly a Polská krev. Za postavu Johanky ve filmu Requiem pro panenku získala ocenění na filmovém festivalu v Torontu a dvakrát byla nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli - a to ve filmech Díky za každé nové ráno a Spiklencích slasti…. Dnes je na volné noze. Obrovský úspěch a Cenu Thálie sklidila v roce 2003 za roli Helenky Součkové ve vynikající příbramské inscenaci Hrdý Budžes Ireny Douskové. V Divadle Na Jezerce hraje výrazné role ve dvou inscenacích.
Zdroj: Divadlo Na Jezerce

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.