O starém filmu

17. květen 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oldřich Nový a Adina Mandlová ve filmu Kristián

"Zavřete oči, odcházím". Kdo z nás by neznal tuhle větu, kterou v šeru barového salonku pronesl neodolatelný Kristián v podání Oldřicha Nového směrem k romanticky zasněné Adině Mandlové.

Tenhle filmový skvost jistě miluje i moderátor Toboganu Aleš Cibulka, který má prvorepublikové herce a filmy pro pamětníky v malíčku. I proto si svou talk show tentokrát opravdu užije.

Společně s muzikanty orchestru Blue Star Václava Marka se bude těšit ze vzpomínek potomků slavných umělců. Na své rodiče budou vzpomínat Jiří Stivín (syn herečky Evy Svobodové), Marie Hakenová - Ulrichová (jejím otcem byl pěvec Eduard Haken, matkou herečka Marie Glázrová) a Dana Homolová (dcera herce Miroslava Homoly a baletky ND Emilie Karlové).

A na co si nevzpomenou oni, to doplní historička Národního filmového archivu Eva Urbanová.

Záznam tohoto dílu i ostatních dílů Toboganu naleznete v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...