O kulatém princi a nezbedné víle. Pohádka s Janem Hartlem, Yvettou Blanarovičovou a Borisem Rösnerem

11. září 2022

Za vrchem Nevímdál a řekou Dřímavicí leží království kulaté jako úplňkový měsíc. Všechno je tu dokulata a nejkulatější ze všech je princ Otík, který je akorát na ženění. Po království už se šušká, že si zaslouží za ženu nějakou pěknou boubelku. Toho využije trochu škodolibá lesní víla Větrůvka a pomocí kouzelného cukrátka se promění v dívku kyprých tvarů. Jenže princ Ota se jako na just zamiluje do princezny Andělky, tenčí než proutek. A tuhle potupu si víla nenechá líbit.

Osoby a obsazení: Jan Hartl (Otík), Yvetta Blanarovičová (větrůvka), Naďa Konvalinková (Andělka), Miroslava Hozová (teta), Boris Rösner (malíř), Eva Klepáčová (královna), Pavel Soukup (vypravěč), Antonín Hardt (rada), Marcela Teichmanová a Zuzana Fišárková (dámy), Marek Eben (vyvolávač)
Napsala: Helena Sýkorová
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Vladimír Truc
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: v roce 1986

Hledáte audiopohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a pohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Václava Ledvinková
Spustit audio

Související