Kočičina. Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková a Marek Eben v pohádce o tom, proč kočky vlastně honí myši

21. srpen 2022

Zuzanka byla kočka na vdávání. Urození nápadníci se jen předháněli, ale rozmarná princezna si na ně vymyslela nesmyslné úkoly. Při třetím z nich, kdy ji měl získat ten, kdo bude nejlíp štěkat jako pes, se už královský tatík neudržel a vykřiknul, že svou dceru dá raději drakovi. Jenže v pohádkách se tak neuváženě vyřčená slova často nevyplácejí. Drak Myšpulák se objevil téměř vzápětí. A princeznu si přál k večeři. Najde se někdo, kdo ji zachrání?

Účinkují: Miloš Kopecký (Král), Jiřina Jirásková (Královna), Miroslav Masopust (Zrzek), Milena Steinmasslová (Zuzka), Martin Otava, Oldřich Vízner a Ladislav Mrkvička (nápadníci), Josef Bláha (drak), Marek Eben (hlasatel), Ferdinand Krůta (vypravěč) a Vlastimil Hašek (Kocour)
Napsala: Květa Kuršová
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvuk: Miroslava Rychlá
Zvukové efekty: Anna Divišová
Zvuková spolupráce: Dana Minaříková a Eva Žižková
Hudba: Mojmír Smékal
Režie: Jan Berger
Natočeno: v roce 1982

Hledáte audiopohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a pohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související