„Některé ženy jsou po celý život holky,“ smála se Hana Maciuchová v Toboganu

27. leden 2021

Český rozhlas Dvojka si připomíná výjimečnou hereckou osobnost. Hana Maciuchová zemřela ve věku 75 let. Poslechněte si Tobogan v pyžamu z roku 2007. 

Hana Maciuchová při natáčení Toboganu v pyžamu s noblesou zvládla i příjemné posezení s neobvykle oblečeným moderátorem Alešem Cibulkou.  

Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968, ale před kamerou se poprvé objevila už v roce 1964. Později se stala členkou souboru Divadla Za branou, od roku 1971 hraje v Divadle na Vinohradech. 

Čtěte také

Účinkovala v řadě filmů, jako je Hodina pravdy, Hra o královnu, Poločas štěstí, Samotáři či Únos domů, nejraději vzpomíná na roli ve filmu Člověk proti zkáze režiséra Štěpána Skalského z roku 1989, kde hrála Olgu Scheinpflugovou, ženu Karla Čapka. Proslavila se v řadě televizních seriálů od Krkonošských pohádek přes Ženu za pultem až po Nemocnici na kraji města.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.