„Některé ženy jsou po celý život holky,“ smála se Hana Maciuchová v Toboganu

27. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hana Maciuchová

Český rozhlas Dvojka si připomíná výjimečnou hereckou osobnost. Hana Maciuchová zemřela ve věku 75 let. Poslechněte si Tobogan v pyžamu z roku 2007. 

Hana Maciuchová při natáčení Toboganu v pyžamu s noblesou zvládla i příjemné posezení s neobvykle oblečeným moderátorem Alešem Cibulkou.  

Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968, ale před kamerou se poprvé objevila už v roce 1964. Později se stala členkou souboru Divadla Za branou, od roku 1971 hraje v Divadle na Vinohradech. 

Čtěte také

Účinkovala v řadě filmů, jako je Hodina pravdy, Hra o královnu, Poločas štěstí, Samotáři či Únos domů, nejraději vzpomíná na roli ve filmu Člověk proti zkáze režiséra Štěpána Skalského z roku 1989, kde hrála Olgu Scheinpflugovou, ženu Karla Čapka. Proslavila se v řadě televizních seriálů od Krkonošských pohádek přes Ženu za pultem až po Nemocnici na kraji města.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová