O pořadu Nedělní Kolotoč Michala Jagelky

Kaleidoskop humoru, šťastného vzpomínání, archivních tajemství a záludností českého jazyka.

Napište nám jakoukoli Dobrou zprávu, kterou byste rádi sdělili světu. Poslouchejte, co se do Toboganu nevešlo nebo co týden dal. Zavzpomínejte v rubrice Šťastné vzpomínání s Renátou Šťastnou na to, co jste měli rádi.

Odhalujte s Jiřím Hubičkou Archivní tajemství Českého rozhlasu a objevujte záludnosti českého jazyka v rubrice O češtině od A do Z s Aldou Röhrichem. A pokud si chcete i v neděli vyzkoušet svou šedou kůru mozkovou, nenechte si ujít Nedělní hádanku.

Vyhrajte pěknou cenu v nové letní soutěži NEJORIGINÁLNĚJŠÍ ČUMKARTA Z PRÁZDNIN.

Vyfoťte nebo naskenujte letošní či dávný pohled, popř. korespondenční lístek s originálním a vtipným textem, který doma opatrujete jako oko v hlavě, a pošlete nám ho. Nebo nám prostě pošlete pohled s co nejoriginálnějším textem (nebo obrázkem) ze své dovolené, z výletu, z tábora – zkrátka z prázdnin! Každý týden budeme ve vysílání vaše „čumkarty“ probírat a číst a ty nejvtipnější a nejoriginálnější zveřejníme na rozhlasovém Facebooku. Na konci léta naše VIP porota vybere a vyhlásí vítěze.

Historie:
Kolotoč vznikl 2. září 1963 po vzoru programu BBC na stanici Československo. Později přešel pod stanici Praha, nyní Dvojka. Záznamy pořadu jsou k dispozici ještě měsíc po odvysílání v Celodenních záznamech.

Pořad připravují