Náš cíl? Pomoct Česku stát se velmocí v poskytování dětské paliativní péče. Zrcadlo Kataríny a Ondřeje Vlčkových

30. březen 2024

V začátcích společného života měli úplně jiné plány, a to nejlépe vyměnit život v Praze za udržitelné bydlení na venkově. Dnes jsou manželé Vlčkovi po více než pětadvaceti letech manželství významnými českými filantropy. Část svého jmění se před lety rozhodli vložit do Nadace rodiny Vlčkových a podporovat paliativní péči o děti. V současnosti se snaží vybudovat první hospic pro vážně nemocné děti u nás. Jaké byly prvopočátky jejich snažení?

Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.