Náš cíl? Pomoct Česku stát se velmocí v poskytování dětské paliativní péče. Zrcadlo Kataríny a Ondřeje Vlčkových
V začátcích společného života měli úplně jiné plány, a to nejlépe vyměnit život v Praze za udržitelné bydlení na venkově. Dnes jsou manželé Vlčkovi po více než pětadvaceti letech manželství významnými českými filantropy. Část svého jmění se před lety rozhodli vložit do Nadace rodiny Vlčkových a podporovat paliativní péči o děti. V současnosti se snaží vybudovat první hospic pro vážně nemocné děti u nás. Jaké byly prvopočátky jejich snažení?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Dětská paliativní péče vyžaduje změnu systému, aby si rodiny mohly odpočinout, říkají manželé Vlčkovi
„Pracujeme na tom, aby si politici uvědomili, že by mělo jít pro stát o prioritu. A podobně jako v dalších vyspělých zemích na západ od nás by těmto rodinám měli pomoct,“ uzavírá Vlček.
-
Když chcete umřít doma, musí vám to být ze zákona umožněno. „Skutečnost je ale jiná,“ říká lékařka
Pokud je umírající sám, nebo si rodina na péči netroufá, často končí v LDN nebo nemocnici. „Trpí pacient, zdravotníci i rodina.“ Pomoc s paliativní péčí nabízí Cesta domů.
-
S čím za mnou děti přicházejí, je někdy velká síla. Cítím i bezmoc. Zrcadlo kaplanky Marty Židkové
Školní kaplanka, farářka. Žena spíše v mužské roli. Na evangelických školách pracuje s mladými lidmi, kteří se připravují na práci v sociálních službách a ve zdravotnictví.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.