Na začátku bylo 50 korun. Dnes se díky ní staví v Kambodži už třetí škola. Zrcadlo Veroniky Žďárský Pospíšilové
Když bylo Veronice třiadvacet let, poprosil ji starosta kambodžské vesnice o pomoc. Myslela si, že půjde o léky nebo pastelky, ale dětem chyběla škola. I bez předchozích zkušeností dokázala projekt uskutečnit. Nadále jej rozvíjí a podporuje charitativní značkou oděvů. Jak dokázala vybrat první peníze pro vzdělání kambodžských dětí? Proč měla blízko k józe a východním kulturám už od dětství? A kam si chodí pro odpovědi na složité životní otázky?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Z korporátu do Kambodže. Dokument o tom, že za sny se dá jít skoro na druhý konec světa
Cestovali do Vietnamu, zastavili se v Angkoru a v Kambodži už jednou nohou zůstali. Změnila jim pohled na svět, na práci, na život a na jeho smysl.
-
Maroko byl pro mě kulturní šok. Jinakost mi daly pocítit i místní učitelky. Zrcadlo Terezy Huclové
Jistotu v německém korporátu vyměnila za marockou nejistotu na volné noze. Dnes se však díky jejímu působení mají dobře minimálně dvě horské marocké vesnice...
-
Vždycky jsem pomáhala slabším. Dobrovolnictví v Nepálu mi ale otevřelo oči. Zrcadlo Doroty Nvotové
Odmala byla solitér. Multitalentovaná a nezařaditelná. Proč je podle Doroty Nvotové důležité vyjadřovat se k lidem na náměstí? A jak se dostala k podpoře dětí z Káthmándú?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.