Na italské módě jsem prodělal, vzpomíná na své podnikání Petr Rychlý

3. září 2020

„Pro mě je to první setkání s diváky od začátku koronaviru,“ přivítal se s posluchači v Radiocafé Vinoradská 12 herec Petr Rychlý. Během rozhovoru sršel historkami.

Petr Rychlý na Dvojce i během koronaviru vysílal svůj pořad Rychlá Dvojka. Ale třeba s divadelní prací měl utrum. Nehrálo se ani na točně v Českém Krumlově, kde účinkuje v představení Ženy Jindřicha VIII.

„Hraju anglického krále i hostinského a musím být rychlejší, než otočné hlediště. Než se otočí, tak se musím převléct. Řekli mi, že budou s oblečením čekat za keřem, ale já nevěděl za jakým. Představení trvá dvě hodiny a podle krokoměru naběhám 4,5 km.“

Během koronaviru se netočila ani Ordinace v růžové zahradě „Natáčel jsem nový formát Loskuták na výletě. Hledali jsme méně známé atrakce. Potkal jsem při tom řadu lidí, kteří ze dne na den změnili profesi a jsou šťastní. Třeba strojaři Alena a Ivo mají kozí farmu a bývalý ředitel banky vyrábí ruční papír.“

V podnikání jsem prodělal

Člověk se má držet své profese, říká Petr Rychlý, který zavzpomínal na své podnikatelské období. „Otevřeli jsme si s manželkou na Václaváku obchod s italskou módou. Ale Italové šili přes zimu jen plesové šaty a já na tom prodělal půl miliónu. Vím, že touhle cestou nepůjdu.“ A co by dělal, kdyby nebyl herec? „Byl bych číšník nebo řidič tramvaje mezi Libercem a Jabloncem,“ prozrazuje Petr Rychlý.

Proč odešel na volnou nohu? Jak se dozvěděl, že bude dědečkem? Jaká bude jeho nová postava hasiče?

autoři: Tereza Kostková , zk

Související