Moravské pohádky a pověsti. V okouzlujícím a nezaměnitelném podání Arnošta Goldflama

19. listopad 2023

Každý kraj má svou vůni a chuť. Vypravte se s Hajajou na Jižní Moravu a poslechněte si tamní pověsti a pohádky o lidech i nadpřirozených bytostech. Dozvíte se proč mají na brněnské radnici fiály nakřivo (Brno) či jak macecha Petříka do propasti shodila (Macocha, Vilémovice). 

Čte: Arnošt Goldflam
Napsal: Ondřej Jirásek
Dramaturgie: Tomáš Sedláček
Režie: Arnošt Goldflam
Natočeno: 2011

Seznamte se i s pověstmi: Prokletý rytíř Čertoryj (Blansko), Kam ho mám dát? (Kojál), Kouzelný koláček od divoženek z jeskyně (Ostrov u Macochy), Jak kostelník přelstil čerta aneb O skále Hřebenáč (Sloup) a Střevíc od hastrmana (Ivanovice na Hané). 

Místopisné příběhy plné tajů, kouzel, ale i hloupých či odvážných činů, nám dodnes slouží k poučení. A také vyzývají k výletům do těchto končin.

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?