Moravské pohádky a pověsti. V okouzlujícím a nezaměnitelném podání Arnošta Goldflama
Každý kraj má svou vůni a chuť. Vypravte se s Hajajou na Jižní Moravu a poslechněte si tamní pověsti a pohádky o lidech i nadpřirozených bytostech. Dozvíte se proč mají na brněnské radnici fiály nakřivo (Brno) či jak macecha Petříka do propasti shodila (Macocha, Vilémovice).
Seznamte se i s pověstmi: Prokletý rytíř Čertoryj (Blansko), Kam ho mám dát? (Kojál), Kouzelný koláček od divoženek z jeskyně (Ostrov u Macochy), Jak kostelník přelstil čerta aneb O skále Hřebenáč (Sloup) a Střevíc od hastrmana (Ivanovice na Hané).
Místopisné příběhy plné tajů, kouzel, ale i hloupých či odvážných činů, nám dodnes slouží k poučení. A také vyzývají k výletům do těchto končin.
Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.
Související
-
Mařenka a Čenda. Příběhy dvou kamarádů z města čte Bára Hrzánová
Mařenka a Čenda jsou kamarádi. Bydlí ve vysokém rohovém domě a na místním dvorku, doma, ve škole nebo na výletě zažívají spoustu neuvěřitelných dětských dobrodružství.
-
Báchrobky. Poslechněte si v premiéře báchorky a povídačky ze hřbitovů a z popravišť
Příběhy z tajuplných míst, na která vás zavede havran Krasomil. Potkáte tu první katyni, neposednou bludičku, nebo příliš roztomilé strašidlo. Čte Vasil Fridrich.
-
Permoni a permoníci. Hledači zlata byli mezi lidmi vždycky a žijí mezi námi i dnes
Podzemí podle starých pověstí chrání permoni a permoníci. Jsou ostražití, spravedliví, ale někdy také zákeřní a zlí. Jak hospodaří v hoře, ve skále, ve starém hradu?
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?