Mise jsou emocionálně náročné. Přesto se tam pořád vracím. Kvůli pocitu, že žiju naplno. Zrcadlo Jana Trachty
Jako první ho lákala filozofie, až poté medicína. Z té ale nejdříve utekl. Vrátil se k ní po těžké sepsi v Nepálu. Dnes má za sebou 11 misí s Lékaři bez hranic. Životy ale zachraňuje i doma. O malé pacienty se stará na dětské chirurgii v Nemocnici v Motole. Jakými odbočkami Jan Trachta projel, než se stal lékařem? Jak těžké jsou pro něj lékařské mise? Jak se vyrovnává se smrtí, se svými pochybeními a jaký je táta?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Na misích Lékařů bez hranic se mi vrátí radost z medicíny, přiznává dětský chirurg Jan Trachta
Na humanitárních misích se Janu Trachtovi vždy vrátí radost z medicíny Pak se zase rád věnuje práci na Klinice dětské chirurgie v Motole.
-
Vždycky jsem pomáhala slabším. Dobrovolnictví v Nepálu mi ale otevřelo oči. Zrcadlo Doroty Nvotové
Odmala byla solitér. Multitalentovaná a nezařaditelná. Proč je podle Doroty Nvotové důležité vyjadřovat se k lidem na náměstí? A jak se dostala k podpoře dětí z Káthmándú?
-
U dětských úrazů pláču, přiznává chirurg Tomáš Šebek
„Lidé si často myslí, že chirurgové jsou cyničtí, ale není to tak. Ve vypjatých situacích mi pomáhá černý humor,“ konstatuje lékař v Blízkých setkáních.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?