Michal Lázňovský: Případ Martina Guerra

25. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Četba na Dvojce

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběh o záměně identity inspirovaný procesem, který vešel do dějin evropské justice. V hlavních rolích Viktor Preiss a Michal Pavlata.

Účinkují: Viktor Preiss, Michal Pavlata, Kryštof Hádek, Jana Stryková, David Novotný, Jan Vlasák, Jana Drbohlavová, Jan Szymik, Johana Sládková, Tobiáš Vacek, Bruno Aguas, Josef Kaňka, Oliver Procházka, Prokop Novák, Josef Tuček a Lukáš Kostka
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Zvuk: Milan Křivoklavý
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Režie: Vlado Rusko
Natočeno: 2012
Produkce: Jana Knappová

Případ dvojnictví, který se stal v malé vesnici v jihozápadní Francii v 16. století vešel do dějin evropské justice. Přesto, že zůstal zachován v soudních protokolech, vzbuzuje dodnes mnoho otázek. Jeho dramatické zpracování přináší rozhlasový seriál Michala Lázňovského plný záhad a napětí, který je také věrným obrázkem tehdejší doby. V hvězdném hereckém obsazení.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová