Michal Dvořák: Zjistili jsme, že role kapely Lucie je v našich životech zásadní

15. červen 2016

O rozpadu a znovusložení kapely Lucie. O společném projektu s Jaroslavem Svěceným Vivaldianno. A o studiích sportu s hudebníkem Michalem Dvořákem.

Skupina Lucie oslavila 30 let a teď ji čeká šňůra letních koncertů. Hudebník, producent, skladatel a textař Michal Dvořák se na vystoupení těší jako zamlada: „Ale my jsme pořád mladý! Podívejte se na Rolling Stones!“ První léta spolu členové Lucie trávili 24 hodin denně.

Zázračné spojení

„Byla to ponorka. To, že jsme se rozpadli až po tolika letech, byl tak trochu zázrak.“ Že se dali znovu dohromady, považuje Dvořák za další zázrak. „Protože jsme se nerozešli moc v dobrém. Hrozilo, že se všichni rozpadneme na anionty a kationty.“ Během 10leté pauzy se všichni pokusili splnit své hudební touhy.

„A zjistili jsme, že role kapely je v našich životech zásadní. Mám z toho obrovskou radost.“ Když bylo jasné, že skupina opráší nástroje, musela oprášit i repertoár. „Spoustu věcí jsme vyhodili a vytáhli naopak další.“ Sám Dvořák ale dál pokračuje ve svých projektech.

Vivaldianno - Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený

Krédo: originalita

„Vivaldianno funguje už 11 let. V roce 2015 jsme dali dohromady něco, co je jiné.“ Je to teď velký mezinárodní koncertní projekt s příběhem a vizuální stránkou. „Máme jasný styl a před sebou světové turné.“ Další projekt je Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

„Bude to jednodenní hudební a pohybová akce, ve které představíme, co a kde bychom rádi v Poděbradech dělali.“ Experimenty má rád. „Nejhorší, co se umělci může stát, je, že se snaží být jako někdo. Napodobeniny dnes nikoho nezajímají a je to cesta do pekel. Originalita především, to je moje krédo.“

Čím ho oslovuje barokní hudba? Splnil si už všechny svoje hudební sny? Více uslyšíte v Archivu pořadů.

autoři: eh , Stáňa Lekešová
Spustit audio