Mezihra paní Amelie aneb Vyhnanci na Sardinii a tajemná přítelkyně prezidentů Masaryka a Beneše
Žila několik životů. Přátelila se s velkými osobnostmi své doby. Narodila se na chladném severu, ale její srdce bylo horké, vždy ochotné pomoci druhým. Svůj osud spojila s Československem, u jehož zrodu stála. Žila odvážně a dobrodružně, provázela ji řada osobních dramat. Všestranná umělkyně, přítelkyně našich prvních prezidentů. Švédka, která mluvila česky. Žena, která zanechala v dějinách naší země hlubokou a nesmazatelnou stopu – Amelie Posse-Brázdová.
Související
-
Edvard Beneš. Pro jedny hrdina, pro druhé zrádce
Benešovy dekrety, Mnichovská dohoda, život v emigraci. To jsou tři z mnoha z témat, která polarizují nejen historiky a politiky až do dnešních dní. Napsal Jaroslav Hejnic.
-
Expedice po stopách vzniku naší republiky
Samostatné Československo sice vzniklo v roce 1918, ale až v roce 1920 byla jeho existence definitivně stvrzena, takže 100. narozeniny republiky slavíme vlastně až letos.
-
V jejím osudu se zrcadlí příběh Československa 20. století. Osudové ženy: Milada Horáková
Dvakrát ve svém životě čelila trestu smrti. Nikdy se ale nenechala zlomit ve své víře, že to, za co bojovala, bylo správné. V roce 1950 byla zavražděna komunisty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.