Meteor 8. 5.

8. květen 2010

Sedmdesát let už je to, co zahynulo téměř 22 000 Poláků. Dodnes ale stále chybí přesné seznamy tehdy popravených. Vědci v laboratoři pěstují gen mamuta, který umrzl před 43 000 lety. Jeho krev měla na dnešní poměry překvapivé vlastnosti. Líčidlo patrně způsobí revoluci ve výrobě elektřiny. Proč se o někom říká, že je jako čtvrtodenní zimnice? Může sopečný popel z Islandu opravdu ochladit planetu Zemi? Co jste letos dýchali na čarodějnice? Žijí na světě lidé se stejným počtem vlasů? To je nabídka magazínu Meteor pro 8. 5. 2010. Premiéru vysílají Český rozhlas 2 – Praha a Český rozhlas Leonardo v sobotu v 8:10.

autor: Marek Janáč
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...