Meteor 3. 7.

3. červenec 2010

Hluchota skladatele Bedřicha Smetany stále jitří mysl vědců. Nové poznatky přinese sobotní Meteor. Poté zjistíme, kde je v DNA zakódována tělesná výška člověka. S genetiky prozkoumáme možnosti léčby rakoviny s pomocí genetických záplat. Pak nabídneme zamyšlení nad tím, co z nás dělá lidi, a vydáme se do obce Úklid. Dozvíte se s námi, jak budou vypadat brýle budoucnosti, a spoustu dalších informací o světě kolem nás. Magazín Meteor vysílají v premiéře Český rozhlas 2 – Praha a Český rozhlas Leonardo každou sobotu v 8:10.

autor: Marek Janáč
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...