Mateřství nedramatizuji. Bez pomoci bych ale vědu a péči o dítě nezvládla. Zrcadlo Julie Dobrovolné
Špičková vědkyně, inovátorka a předsedkyně pracovní skupiny rektora Masarykovy univerzity pro výzkum vesmíru a astronautiku. Ve firmě Entrant provázané s univerzitou vyvíjí přístroj na měření stresu pro astronauty, záchranáře a jiná riziková povolání. Jak se Julii Dobrovolné podařilo skloubit výchovu dětí včetně autistické dcery s vědou? Proč mluví nerada o svých dobročinných aktivitách? Jakým způsobem podporuje ženy ve vědě? A co ji naučil tanec?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Nová metoda měření stresu pomůže vojákům a kosmonautům. V Brně ji testují i s pomocí NASA
Tým ze zdejší lékařské fakulty mohl letos poprvé vyzkoušet měření za pomocí testů poskytnutých z NASA. Testy mají pomoci především během výcviků pro specializované profese.
-
Pracovní zápřah, nedostatek času, nepříjemný šéf... Stres je dobré umět vydýchat
Určitá míra pracovního stresu je přirozená a mnohdy i z hlediska motivace a výkonnosti užitečná. Jak ale poznat, že je stresu příliš? A proč je dobré umět správně dýchat?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.