Jako dítě jsem často cítil úzkost. Tátu jsem kvůli válce i rok neviděl. Zrcadlo Adiho Hasanbašiće
Do šesti let měl idylické dětství. Pak ale v Jugoslávii vypukla válka. S rodinou utekl a nakonec se usadil v Praze. Tam také založil Dům zotavení pro lidi se závažným duševním onemocněním, kde mají prostor vzít svůj život zpátky do vlastních rukou. Jak Adi Hasanbašić rozumí tomu, co jako dítě prožil? Jak ho ovlivnila válečná a uprchlická zkušenost? A proč se rozhodl věnovat psychologii?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Jak mozek zprostředkovává svět kolem nás? Vidíme realitu? Rozhovor s neurovědcem Jiřím Horáčkem
Mozek si s člověkem pěkně zahrává. Pravdivý obraz o realitě asi moc nedává. Dokazují to halucinace nebo duševní poruchy. Jak s realitou souvisí sny?
-
„Deprese je nemoc radosti.“ Ředitel Bohnic popisuje tři příznaky, jak skutečnou depresi poznat
Nejste schopni prožívat radost v situacích, ve kterých jste ji prožívali? Usínáte únavou, ale probudíte se nad ránem? A už vás ani jíst nebaví? Je to tu.
-
Toxikomanie je zoufalý výkřik po životě a zároveň pomalá sebevražda. Zrcadlo psychologa Ivana Doudy
Profesní život zasvětil pomoci závislým na drogách. V 90. letech spoluzaložil neziskovou organizaci Drop In a patřil mezi průkopníky substituční léčby. Činorodý je i dnes.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.