Mám něžné srdce, přesto mě každý chytá pod krkem. Dnešní Ranní špek je opravdová lahůdka, uhodnete?

17. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tým Ranní Dvojky, který připravuje Ranní špek. Jakub Kaloč, Regina Květoňová, Dalibor Gondík, Eliška Švepešová

Každý den od pondělí do pátku vám v Ranní Dvojce představíme jeden Ranní špek. Hravou hádanku pro dobré vstávání. Připravují Dalibor Gondík, Regina Květoňová, Jakub Kaloč a Eliška Švepešová.    

S dnešní hádankou se trochu prali jak Regina Květoňová s Jakubem Kaločem, tak posluchači, nebyla totiž vůbec jednoduchá. A indicií bylo pomálu. Když si je ovšem přečtete pozorně, určitě na správnou odpověď přijdete: 

Jsem sladká, všichni to vědí, ale lidé mě nelížou ani nejedí.
Mám mnoho různých podob, mohu být i tele.
Všichni mě milují, umím to s každým – s romantiky i drsňáky, samotáři i týmovými hráči.
Mám něžné srdce, přesto mě každý někdy chytne pod krkem. I Gondík...

Uhodli jste? Rozklikněte si správnou odpověď.
Správná odpověď: kytara.

Ranní špek si můžete poslechnout každý všední den po šesté hodině ráno v Ranní Dvojce. Archiv špeků najdete na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.